Newsy wrzesień 2016

Newsy lipiec 2016
10 sierpnia 2017
Newsy październik 2016
10 sierpnia 2017

Newsy wrzesień 2016

10.09.2016

W zamierzchłej przeszłości stworzyłem taki filmik, którym zapomniałem się pochwalić:

A nie tak dawno powstało z moim udziałem coś takiego

Kilka wrześniowych i sierpniowych produkcji tekstowych:

Growa popkultura, czyli dlaczego Sapkowski trafił kulą w płot? Andrzej Sapkowski przegiął – taka opinia dominuje w Internecie. Pisarz po raz kolejny chlapnął coś nienajmądrzejszego, ale tym razem ktoś nagrał, ktoś inny zobaczył, a potem wszyscy zaczęli komentować. Prawda zaś jest taka, że gry wideo już dawno popularnością przeskoczyły książki i filmy.

Test monitora 4K AOC U3277PQU Ogromna przestrzeń robocza, równie potężna rozdzielczość i jeszcze do tego wielka ergonomiczność. Wady? Niewątpliwie cena. Ale czy tylko?

Zaskakujące jajka: testowane na dzieciach. Jak robi się grę dla najmłodszych? Powiadają, że dzieci łatwo zadowolić. Wystarczy im cokolwiek – od patyka, po nieco piasku i wody. Rzecz jasna milusińscy kochają też niespodzianki, a w szczególności jajka niespodzianki. Nie tylko z powodu czekolady, ale tego, co skrywa w środku. Nawet, gdy jest to cyfrowy środek…

Jak zostać twórcą gier wideo? Sukcesy polskich gier wideo pobudzają wyobraźnię. Liczba osób, które widzą swoją zawodową przyszłość w roli pracowników studiów deweloperskich, rośnie w zastraszającym tempie. Nie każdy jednak jest gotów wkroczyć na wyboistą drogę do stania się twórcą gier.

Nowa generacja konsol, ale nie grania W tym pędzie za coraz wyższymi rozdzielczościami i liczbami teraflopsów zapominamy, że hardware jest tak dobry, jak software, który na nim odpalimy.

Pokemony 20 lat później W Pokemon Go grają niemal wszyscy – młodzi, starzy, kobiety i mężczyźni. Dawno takiego szaleństwa na rynku nie było. Dawno, ale nie nigdy – Nintendo i Pokemony już kiedyś zawładnęły milionami graczy.

Mistrz grozy, czyli Stephen King: Prześladowany przez duchy Jack Torrance. Obdarzony mocą uzdrawiania John Coffey. Chora psychicznie Annie Wilkes. Niesłusznie skazany Andy Dufresne. To galeria niezwykłych, różnorodnych postaci, które zrodziły się w literaturze króla horroru, by potem zyskać filmowe twarze, jakich nie sposób wyrzucić z pamięci.

Elektroniczne gry: takie stare, że aż modne: Współczesne gry wideo są graficznie wyrafinowane, marketingowo rozdmuchane, a ich fabuła rozbudowana. Często wczucie się w rozgrywkę wymaga poświęcenia czasu na opanowanie sterowania i zrozumienie świata gry. Niektórych graczy denerwuje niski poziom trudności współczesnych tytułów. Innych irytuje niedopracowanie produktów czy marketingowe sztuczki. Jeszcze inni po prostu uwielbiają 8-bitową nostalgię.

Rebel Times 107: Od gier teatralnych do LARPów: Jedną z pierwszych „gier teatralnych” była zapewne commedia dell’arte, która wywodzi się z antycznych tradycji rzymskiej pantomimy czy średniowiecznych błazeńskich popisów. Ruch powstał w XVI wieku we Włoszech i opierał się na komicznej improwizacji. Z czasem pojawiła się pewna utrwalona grupa typów postaci o charakterystycznym wyglądzie i zachowaniu, zwanych maskami i w maskach często występujących. Aktorzy korzystali ze szkicowego scenariusza, swobodnie improwizowali, wymyślali teksty stosowne do sytuacji, tworzyli zabawne gagi oraz popisywali się sztuczkami zręcznościowymi. Do publicznie wystawianego przedstawienia czasem mogli dołączać widzowie.

Tomasz Kreczmar
Tomasz Kreczmar
Tomek Kreczmar: Organizator, dziennikarz, publicysta, manager, tłumacz, miłośnik gier, technologii i ruchomych obrazów.